Atrakcyjny oraz innowacyjny Kraków

Jednym z globalnych wyzwań w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby pojazdów na polskich szosach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Wśród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i naprawy już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.