co nowego w Krakowie?

Pośród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w temacie kultury i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w ostatnich latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne nowości w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały stworzono w przeciągu niedawnego okresu? Wielość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo wsparły rząd w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Dynamiczne postępowanie w obszarze zdobywania dofinansowania sprawiły, że gmina wzbogaciła się o świeże węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Najczęściej ignorujemy historie, które nie są bezpośrednio z nami połączone. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście zbyt mało się robi. Tymczasem miasto rozrasta się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze zarządzania odpadami, budowie oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, które umożliwiają nam pełniej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości kulturalnych. Moc miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych akcje nie dotyczą tylko samego środka Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. W związku z tym lepiej nie pomstować lecz zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Następne miesiące – o ile uda się zachowania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi zostać zachwycającą metropolia.
Majchrowski prezydent