Informator dla kobiet

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak naprawdę to tylko numer. Masz prawo mieć 55 lat, ale wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Lecz możesz także posiadać 50 lat, jakkolwiek wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze dbasz o swoje ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

dla kobiet

Działalność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 bądź też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu co niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla kobiet na emeryturze są bogate! Od około 50 roku życia przeciętna postać traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą również pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może polepszyć gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również silnie zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała.