Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite oraz nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także odnaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.